sccm system center configuration manager

SCCM ile SNMP Servisi Nasıl Yüklenir?

SCCM ile SNMP servisini yükleyebilir ve konfigürasyonunu sağlayabiliriz. SNMP servisinin yüklü olmadığı server bilgisayarlarımızı SCCM sorgusu ile bulup bir collection oluşturmuştuk. (ilgili link) Şimdi bu sunuculara SNMP servisini yüklemek için powershell komutunu çalıştırmamız gerekiyor. Bunu bir application dağıtarak yapacağız.

InstallSNMP.ps1 adında bir powershell dosyası oluşturuyorum. (içindeki kodlar aşağıdaki gibi) (ayrıca bu powershell dosyasını SCCM sunucusu üzerindeki “Domain computers” grubuna read yetkisi ile paylaştığım bir alana kopyalıyorum)

 

Şimdi de bu powershell dosyasını SCCM üzerinden bir Application Deployment seçeneği ile dağıtacağız.

SCCM_SNMP1

 

SCCM_SNMP2

 

SCCM_SNMP3

 

SCCM_SNMP4

 

SCCM_SNMP5

 

SCCM_SNMP6

 

SCCM_SNMP7

 

SCCM_SNMP8

 

SCCM_SNMP9

 

SCCM_SNMP10

 

SCCM_SNMP11

 

SCCM_SNMP12

 

SCCM_SNMP13

 

buradan sonraki ayarları default ayarlarla bırakıp ileri diyerek paketi hazırlayıp, sonrasında istediğimiz collection’a deploy ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

Yapacağınız yorumlar için, aşağıda verdiğiniz bilgileriniz ve IP adresiniz kaydedilecektir. KVKK kapsamında bu bilgiler başkaları ile paylaşılmayacak olup, yapacağınız yorumlar içerisinde suç teşkil edecek bir unsur bulunması durumunda, saklanan bu bilgileriniz yetkili kişi ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.