Outlook

AutoComplate Name List (N2K) Taşıma

Autocomplate Name List yani Otomatik isim tamamlama özelliği Outlook larımızda daha önce mail gönderdiğimiz adresleri bir dosyada cachleyerek, mail adresi girilmesi esnasında adresin otomatik tamamlanmasını sağlar. Bu özellik birçok Outlook kullanıcısının normalde farketmediği ama sıfırlandığında “aaaa şimdi ben bütün mail adreslerini yeniden mi gireceğim?” diye şikayet ederek bizlerin başını ağrıtan özelliklerden biridir.

N2K_01

 

Kullanıcıların bilgisayar değişikliğinde bu dosyayı taşımayı unuttuğumuzda aşağıdaki gibi artık otomatik isim tamamlama özelliği her bir mail adresine mail gönderilinceye kadar çalışmayacaktır.

N2K_02

 

Bu duruma düşmemek için C:\Documents and Settings\User_Name\Application Data\Microsoft\Outlook yolunda bulunan Outlook Profil adına sahip ve NK2 uzantılı dosyanın bir kopyasını alarak, yeni bilgisayarda aynı konuma kopyalarsak, kullanıcı bu özelliği aynen kullanmaya devam edebilecektir.

 

N2K_3

 

 

Bir cevap yazın

Yapacağınız yorumlar için, aşağıda verdiğiniz bilgileriniz ve IP adresiniz kaydedilecektir. KVKK kapsamında bu bilgiler başkaları ile paylaşılmayacak olup, yapacağınız yorumlar içerisinde suç teşkil edecek bir unsur bulunması durumunda, saklanan bu bilgileriniz yetkili kişi ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.