OutlookforMac

Macintosh Outlook 2011 Konu Kısmındaki Türkçe Karakter Problemi

Outlook 2011”den gönderilen maillerde konu kısmında kullanılan türkçe karakterlerin bozuk görülmesi ile ilgili problem yaşayabilirsiniz.

Örnek olarak: Outlook 2011”de konu kısmında küçük harfle ı içeren bir kelime problemli gözüküyor olabilir.

O11-1

Göndereceğiniz tek bir mail için mail”i göndermeden önce üst menüdeki Format/Text Encoding/Unicode (UTF-8)’i seçerseniz gönderdiğiniz mail yine düzgün gözükecektir.

 

O11-2

Her seferinde bu işlemi yapmamak için Microsoft Office 2011”in 14.2.4 update”i ile birlikte bu sorunu çözebileceğimiz bir duruma kavuşuyoruz.

Outlook/Preferences menüsünden Composing”i açıp “Preferred encoding for new messages :” seçeneğini işaretleyip “Unicode (UTF-8)” seçeneğini seçerek gönderilen bütün maillerin default olarak UTF-8 formatı ile gönderilmesini sağlayabiliyoruz.

O11-3

 

Bir cevap yazın

Yapacağınız yorumlar için, aşağıda verdiğiniz bilgileriniz ve IP adresiniz kaydedilecektir. KVKK kapsamında bu bilgiler başkaları ile paylaşılmayacak olup, yapacağınız yorumlar içerisinde suç teşkil edecek bir unsur bulunması durumunda, saklanan bu bilgileriniz yetkili kişi ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.