Azure

Azure Ücretsiz Hesap Oluşturma

Azure Ücretsiz Hesap Oluşturma

Microsoft’un Cloud hizmetlerini sunduğu Azure’u denemek için harika bir neden! Ücretsiz bir Azure hesabı oluşturarak 30 gün boyunca kullanabileceğiniz 200 $ kredi ile istediğiniz Azure ürününü test edip kullanabilirsiniz. Üstelik 30 gün sonunda da Azure’un ücretsiz olarak sunduğu bütün ürünleri 12 ay boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Azure Nedir?

Azure, BT uzmanlarının ve Geliştiricilerin uygulama oluşturmak, dağıtmak ve yönetmek için gerekli altyapı hizmetini alabildikleri bir platformdur. Azure bünyesinde birçok hizmet ve ürünü barındırıyor ayrıca bu ürün ve hizmetlere sürekli yenileri eklenmeye devam ediyor.

Kullanacağınız herhangi bir sistem için kendi veri merkezinizde yapacağınız bir yatırım yerine Azure üzerinden aynı hizmeti %80’lere varan tasarrufla satın alabiliyorsunuz.

Örnek olarak yeni projeniz için bir sunucuya mı ihtiyacınız var? Normalde sunucu siparişini verip sunucuyu alıp kendi veri merkezinizde sunucu kurulumunu yapıp kullanmaya başlamanız en az 4-6 hafta arası sürerken Azure üzerinde yaklaşık 15 dk. sonra istediğiniz özelliklerdeki bu sunucu üzerinde çalışmaya başlayabiliyorsunuz.

Yine örnek olarak yeni projeniz için kısa süreli ama güçlü özelliklerde birden çok sunucuya mı ihtiyacınız var? Örneğin güçlü özelliklere sahip 10 sunucu için kendi veri merkezinizde minumum 100k – 200k $ yatırım yapmak gerekirken Azure üzerinde kullandıkça öde modeli (Pay-as-you-go) ile çok daha uygun maliyetlere (Aylık 10k – 30k $) projenizi gerçekleştirebilirsiniz. (F Serisi 16 Core CPU 32 GB Ram sunucu başına aylık 1k – 1,5k $, H Serisi 16 Core CPU 224 GB Ram sunucu başına aylık 3k $)

Kolay ve hızlı sahip olma, maliyet tasarrufu gibi özelliklerinden bahsettiğimiz Azure ürün ve hizmetleri, dünya üzerinde şimdilik 42 farklı lokasyonda konumlandırdığı veri merkezleri ile birçok felaket senaryosu için güvenirlilik sunuyor.

Kendi veri merkezimizde konumlandırdığımız sistemlerimizdeki sorumluluklarımızın birçoğunu aldığımız hizmete göre devredebiliyoruz. (Network, Storage, Servers, Virtualization, O/S, Middleware, Runtime, Data, Application) Bu anlamda operasyon ve yönetimsel olarak çok büyük kolaylıklar sağlarken ayrıca çevresel maliyetlerden de tasarruf sağlıyor.

 

Neden ücretsiz Azure hesabı oluşturmalıyım?

Sağladığı birçok özellik ile yakın gelecekte daha yaygın ve güçlü duruma gelecek olan Azure ürün ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için 30 gün boyunca kullanabileceğiniz 200 $ kredi ile istediğiniz Azure hizmetini veya ürününü test edip, kullanabilirsiniz.  30 gün dolduktan sonra isterseniz 12 ay boyunca Azure’un ücretsiz olan ürün ve hizmetlerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Azure ücretsiz hesapla ilgili sık sorulan sorular için: https://azure.microsoft.com/tr-tr/free/free-account-faq/

 

Azure ücretsiz hesabı nasıl oluşturacağım?

Azure ücretsiz hesap oluşturmak için https://azure.microsoft.com/tr-tr/free adresine giderek iş, okul veya bireysel Microsoft hesabınızla kayıt olabilirsiniz.

 

“Azure Ücretsiz Hesap Oluşturma” için 1 yorum

Bir cevap yazın

Yapacağınız yorumlar için, aşağıda verdiğiniz bilgileriniz ve IP adresiniz kaydedilecektir. KVKK kapsamında bu bilgiler başkaları ile paylaşılmayacak olup, yapacağınız yorumlar içerisinde suç teşkil edecek bir unsur bulunması durumunda, saklanan bu bilgileriniz yetkili kişi ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.