macosxmavericks

Mac Os X Mavericks Apple Store’da

Apple’ın en son işletim sistemi olan Mac Os X Maverick “Masaüstünde görülmesi güç bir güç.” sloganı ve “Dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sistemi. Ücretsiz”  başlığı ile Mac App Store”da yerini aldı.

200’den fazla yenilik ile kullanıcılarına yeni deneyimler ve gelişmiş özellikler sunan Mac Os X Mavericks gayet başarılı bir sürüm olacak gibi gözüküyor.

Öne çıkan yenilikler arasında; iPad, iPhone ve iPod Touch kullanıcılarının yakından tanıdığı iBooks uygulaması artık Mac’lerde de yerini almış durumda. iCloud ile senkronize olan iBooks içinde okuduğunuz kitaplarınızı ister Mobile cihazınızda, ister Mac’lerinizde kaldığınız yerden okumaya devam edebiliyorsunuz. Apple harita ile Mac’lerinizde interaktif bir 3D deneyimi ile tüm dünyayı gezebilir, Gezmeyi planladığını yerlerin yol tariflerine, yakınındaki Oteller, restoranlar vb. yerlerin bilgilerine hızlıca ulaşabilir ve bunları iPhone’nunuza sesli navigasyon ile kullanmak üzere gönderebiliyorsunuz.Takvim uygulaması ile Ev, işyeri, okul için ayrı ayrı takvimler oluşturup Yahoo veya Google takvimleri ile birlikte toplu veya detaylı şekilde tüm planlamalarınızı yapabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

http://www.apple.com/tr/osx

http://www.apple.com/tr/osx/whats-new

Bir cevap yazın

Yapacağınız yorumlar için, aşağıda verdiğiniz bilgileriniz ve IP adresiniz kaydedilecektir. KVKK kapsamında bu bilgiler başkaları ile paylaşılmayacak olup, yapacağınız yorumlar içerisinde suç teşkil edecek bir unsur bulunması durumunda, saklanan bu bilgileriniz yetkili kişi ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.