sccm system center configuration manager

SCCM ile SNMP Servisi Yüklü Olan / Olmayan Sunucular Nasıl Bulunur

Şirketimizde kullandığımız sunucuların birçok konu hakkında durum bilgilerini alabilmek için üzerindeki SNMP servisini açıp konfigüre etmemiz gerekebiliyor.

Birçok sunucu üzerinde hangisinde SNMP servisi açık hangisinde kapalı olduğunu bulmak için SCCM sorgularını kullanabilir sonrasında bunları birer collection haline getirerek sürekli takip edebiliriz.

Aşağıdaki SCCM Sorgusu işinizi görecektir.

 

Bu sorguyu kullanarak SNMP Yüklü olan sunucular için bir collection oluşturabilirsiniz.

 

SNMPCollection1

 

SNMPCollection2

 

SNMPCollection3

 

SNMPCollection4

 

SNMPCollection5

 

SNMPCollection6

 

SNMP Servisinin yüklü olmadığı sunucuları bulmak için ise SNMP yüklü olmayanlar adında, sadece Netbios Name’in gösterildiği basit bir sorgu ile birlikte yukarıda oluşturduğumuz SNMP yüklü olan sunucular collection’ınını exclude ediyorum. (sadece serverları bulmak istediğim için bu sefer server işletim sistemine sahip olan bilgisayarların olduğu collection’a limitliyorum.)

SNMPCollection1

 

SNMPOlmayanCollection1

 

SNMPOlmayanCollection2

 

SNMPOlmayanCollection3

 

 

SNMPOlmayanCollection4

“SCCM ile SNMP Servisi Yüklü Olan / Olmayan Sunucular Nasıl Bulunur” için 1 yorum

Bir cevap yazın

Yapacağınız yorumlar için, aşağıda verdiğiniz bilgileriniz ve IP adresiniz kaydedilecektir. KVKK kapsamında bu bilgiler başkaları ile paylaşılmayacak olup, yapacağınız yorumlar içerisinde suç teşkil edecek bir unsur bulunması durumunda, saklanan bu bilgileriniz yetkili kişi ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.