MacOsXLion

Mac Os X 10.7.2 Update

Apple, en son işletim sistemi olan Mac Os X Lion’nın ikinci güncelleştirmesini (10.7.2) uzun bir test aşamasından sonra 12.10.2011 tarihi itibariyle yayınladı.

Her zamanki gibi daha kararlı, uyumlu ve daha güvenli bir işletim sistemi için yayınlanan bu güncelleştirme ayrıca içeriklerinizi otomatik olarak iCloud’da saklayan ve kullandığınız cihazlarınızın hepsine ileten ücretsiz bulut servisi desteğini içerir.
Mac Os X Lion üzerindeki iCloud Servisi;

  • Maillerinizi, takvim ve kişilerinizi, Safari yer işaretlerinizi ve Safari okuma listenizi saklayarak cihazlarınızın tümüne otomatik olarak iletir.
  • Mac’ime dön, internet üzerindeki herhangi bir Mac’ten kendi Mac’inize uzaktan erişebilmenizi sağlar.
  • Mac’imi bul, Kaybolan bir Mac’in yerini harita üzerinden bulmanıza yardımcı olarak Mac’inizi uzaktan kilitleyebilmenizi veya üzerindeki bütün verileri silmenizi sağlar.

Bu güncellemeyi yükledikten sonra Mac Os X otomatik olarak iCloud kurulum panelini ekrana getirerek kolayca kullanamaya başlamanızı sağlayacaktır.

Elma menüsü altındaki Software Update’den bu güncelleştirmeyi yükleyebilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınıza indirmek veya daha ayrıntılı bilgi için;
http://support.apple.com/kb/HT4767

Bir cevap yazın

Yapacağınız yorumlar için, aşağıda verdiğiniz bilgileriniz ve IP adresiniz kaydedilecektir. KVKK kapsamında bu bilgiler başkaları ile paylaşılmayacak olup, yapacağınız yorumlar içerisinde suç teşkil edecek bir unsur bulunması durumunda, saklanan bu bilgileriniz yetkili kişi ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.